درباره گروه ما

گروه فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 1387 توسط تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه امیرکبیر تاسیس گردید، تاکنون برنامه های عمده ای در زمینه ی کوهنوردی، سنگنوردی، طبیعت گردی، محیط زیستی، دوچرخه سواری برگزار نموده است.

خرداد ماه سال 1385، دقیقا پانزده سال بعد از آغاز فعالیت های گروه کوهنوردی دانشگاه امیرکبیر، به مناسبت بزرگداشت پانزدهمین سال تاسیس گروه، برنامه صعود 15 قله معروف ایران توسط اعضای قدیمی گروه اجرا شد. هدف از این برنامه، گردهمایی دوستانی بود که سالها خاطره انگیزترین روزهای دوران جوانی را در کوه ها و دانشگاه کنار هم گذرانده بودند. پیشنهاد تشکیل گروه فارغ التحصیلان دانشگاه امیرکبیر یک سال بعد در آبان ماه 1386 طی مجمع سالیانه گروه دانشگاه به صورت علنی اعلام شد و با استقبال بسیار خوب دوستان مواجه شد.

اعضای هیات موسس در سال 1387، تاسیس گروه فارغ التحصیلان را به صورت رسمی با اخذ مجوز و تحت نظارت هیات کوهنوردی استان تهران اعلام کردند. چند سال ابتدایی، بیشتر به تهیه اساسنامه و جمع آوری اطلاعات اعضای گروه و دعوت از آنها گذشت. در همین دوره چند برنامه نیز با استقبال دوستان اجرا شد. از سال 1391 و با پیوستن نیروی جوان، گروه فعالیتش را با برنامه ریزی منسجم تر و در قالب تقویم های شش ماهه از سر گرفت. امیدواریم این روند رو به رشد با حضور فعال اعضای گروه ادامه یابد.

عضویت در این گروه برای کلیه علاقه‌مندان آزاد است. البته مزایای خاصی برای فارغ التحصیلان پلی‌تکنیک در نظر گرفته شده است. اساسنامه گروه همراه با آخرین تغییرات مصوب شده در آخرین مجمع گروه را میتوانید در سایت گروه مطالعه کنید و از شرایط عضویت نیز آگاه شوی