دات نت نیوک

دسته بندی آیین نامه

برچسب ها

عضویت در خبرنامه

نام

شرح مطلب

23

آیین نامه شرکت در برنامه

پست بر روی

آیین‌نامه شرکت در برنامه‌های گروه کوه‌نوردی فارغ التحصیلان دانشگاه امیرکبیر
این آیین‌نامه در راستای شفاف نمودن وظايف و مسئوليت هر یک از  شرکت کنندگان در برنامه‌های مصوب گروه کوه‌نوردی فارغ‌التحصیلان دانشگاه امیرکبیر تهیه شده است . مطالعه و پذیرش آن از سوی عزیزان شرکت‌کننده در برنامه‌ها برای داشتن برنامه‌های ایمن و مبتنی بر اصول‌ِگروه لازم می‌باشد . لازم به ذکر است که این وظایف دوره زمانی از تصمیم به  ثبت‌نام برای برنامه تا ارائه گزارش‌ برنامه و ارائه دیگر مسئولیت‌های محول شده در برنامه را در بر می‌گیرد.
1.    فراخوان برنامه را با دقت مطالعه کرده و به پرسش‌ها پاسخ صحیح، کافی و دقیق دهید.
2.    با سرپرست و کادر اجرايي و فني برنامه‌ها همکاري کرده  و به هرگونه تصمیم این عزیزان احترام گذاشته و از آنان  تبعیت نمایید.  
3.    اگر بيماري خاصي داريد يا داروي خاصي مصرف مي‌کنيد حتما به اطلاع سرپرست برنامه برسانيد.
4.    برای شرکت در برنامه و دادن اطلاع کامل با سرپرست هماهنگ باشید. (مثال: دعوت کردن نفر جديد به تيم، خريد تدارکات براي گروه از محل هزينه عمومي گروه، تغيير برنامه زمانبندي شخصي ، جدا شدن از گروه به هر دلیلی و..) .
5.    در طول برنامه نظم و انضباط را بطور کامل رعایت فرمایید، مثال: خارج نشدن از تيم، جلو نزدن از جلودار، -عقب نيفتادن از عقب دار، رعايت زمانبندي‌هاي اعلام شده از سوي سرپرست، به موقع حاضر شدن در محل قرار شروع برنامه
6.    شرکت شما در برنامه با  آگاهی و به دانش شما نسبت به خطرهای موجود در محیط کوهستان بوده و بنابراین در وهله اول شما موظف به اطلاع رسانی صحیح، دقیق به خانواده خود و فراهم نمودن امکان تماس آنان با تیم‌های پشتیبانی گروه بوده و در وهله دوم شما موظف به همراهی و همکاری با همه اعضای تیم بخصوص سرپرست و مسئولین هر برنامه در هنگام مواجه شدن با شرایط خاص می‌باشید.
7.    حفظ محيط زيست: هيچ اثري از خود باقي نگذاريد و  محيط کوهستان را تميزتز از آنچه يافته‌ايد  ترک کنيد
8.    جمعي فکر کنيد،  انتظارِ ما از شما همکاري و شرکت در امور جمعي می‌باشد: در کوهنوردي هر فرد، خود يک تيم است.
a.    خودتان را به جاي بقيه قرار دهيد و هر ازچندگاهي از زاويه ديد آنها مسايل را مدنظر داشته باشيد (توان روحي، لوازم، سبکي و سنگيني کوله، بيماري و.....)
b.    اگر مسووليتي بر عهده شما گذاشته مي‌شود دوباره آن را به فرد ديگري محول نکنيد.
9.    انتقاد درحين برنامه اصلا جايز نيست. مشاوره و پيشنهاد به طور خصوصي و بدون برآشفتن جو عمومي تيم از طريق مسوول فني يا  مستقيم به سرپرست منتقل  شود. انتقاد از شرایط برنامه در حضور مابقی شرکت‌کنندگان تنها در جلسه انتقاد و پیشنهادِ انتهای برنامه ممکن است .
10.    اگر به هر دليل نتوانستيد در برنامه شرکت کنيد، حتما کنسل کردن خود را  در اولین فرصت به اطلاع سرپرست برنامه برسانيد. بدیهی‌ست با در نظر گرفتن دلیل شما، این موضوع در پیشینه شما ثبت گردیده و شما موظف به جبران هزینه‌هایی هستید که کنسل کردن برنامه به گروه یا سایر شرکت کنندگان اعمال کرده‌است.
11.    در همه برنامه‌های گروه شما موظف به رعايت قوانين اجتماعي موجود در جمهوري اسلامي ایران و احترام به عرف جامعه در هر منطقه می‌باشید.
12.     در کلیه برنامه‌های گروه همراه داشتن و مصرف هر گونه مواد دخانياتي و مخدر و نوشيدني‌هاي غير مجاز  ممنوع می‌باشد


در صورتي که در برنامه‌اي از افراد بومي به عنوان راهنما يا همراه کمک گرفته شود يا از محل پيشنهادي آنها براي اسکان شرکت کنندگان در برنامه استفاده شود، اگر به علت عملکرد آنها، بندهاي 11 ، 12  آيين‌نامه اجرايي گروه نقض مي‌شود،  اولویت با آیین‌نامه اجرایی گروه بوده و شرکت کنندگان بهیچ‌وجه  نبايد بندهاي 11 و 12 آيين‌نامه اجرايي را در چنين شرايطي نقض کنند.

*طبق مصوبه ی هیئت رئیسه در تاریخ 20 خرداد 1398 و در جهت تشویق افراد برای گذراندن دوره کاراموزی کوه پیمایی، اولویت شرکت در برنامه برای ثبت نام کنندگان به شرح زیر است:

اولویت 1. اعضا(کسانی که حق عضویت پرداخت کرده اند) و کسانی که کارآموزی کوهپیمایی دارند.

اولویت 2. اعضا(کسانی که حق عضویت پرداخت کرده اند)

اولویت 3. کسانی که بار اول است در برنامه های گروه شرکت می کنند. (برنامه اولی ها)

الویت 4. بقیه افراد (غیرعضو ، فاقد کارآموزی، بیش از مرتبه اول)

 

دسته ها: آیین نامه شرکت در برنامه | برچسب ها: | تعداد نمایش: (2720) | بازگشت

پست بر روی نظر