https://upscalerolexs.com
دات نت نیوک

دسته بندی مطالب آموزشی

برچسب ها

عضویت در خبرنامه

نام

شرح مطلب آموزشی

RSS
اصول رفتاری در کوهنوردی و حفظ محیط زیست
1. پیشاپیش برنامه ریزی کنید و آماده باشید: • مقررات و لازمه های منطقه را بشناسید. • برای شرایط آب و هوایی سخت و اضطراری و.. اماده باشید.
ادامه مطلب
| تعداد نمایش: (245)
نکات مهم برای کوهپیمایی در زمستان (قسمت اول)
کوهپیمایی در زمستان نسبت به سایر فصول سال نیازمند آمادگی بیشتری است، مخصوصا اگر قصد دارید در مناطقی کوهپیمایی کنید که برف تازه باریده و یا به ارتفاعاتی بروید که بارش برف امری عادی است. به همین دلیل اگر تازه کوهپیمایی در زمستان را آغاز کرده­اید به این نکات مهم توجه کنید:
ادامه مطلب
| تعداد نمایش: (3035)
حماسی نباشید - همه چیز را تحت کنترل درآورید
در فصل اول از کتاب Training for the New Alpinism نوشته استیو هاوس و اسکات جانسون، دو مقاله به چشم می‌خورد که یکی از آن‌ها متعلق به کوهنورد معروف سويیسی، اولی اشتک است. اشتک در این مقاله نسبتا کوتاه، در خصوص نگرش و دیدگاه‌هایش در مورد کوه و تمرینات آماده‌سازی کوهنوردی سخن می‌گویند.
ادامه مطلب
| تعداد نمایش: (3172)
9 شخصیتی که شما همواره در مسیرهای کوهپیمایی می‌بینید
طبیعت برای همه ماست و در اون از همه قشر آدمی پیدا میشه. بیرون رفتن و قدم زدن در طبیعت این معنی رو میده که ما تقریبا به صورت گریزناپذیری در ارتباط با آدم‌های نه خیلی مودب، آدم‌های سمج و سیریش و یا برعکس آدم‌های به یاد موندنی قرار می‌گیریم.
ادامه مطلب
| تعداد نمایش: (3258)
۳ تصور غلط تمرینی برای زنان سنگنورد
سنگنوردی دشوار است و تمرین برای سنگنوردی حتی از آن هم دشوارتر است. هر دو این فعالیت‌ها حتی می‌توانند سخت‌تر باشند اگر شما یک خانم باشید. دقت شود که در اینجا از حتی "می‌توانند" سخت‌تر باشند استفاده کردم. اگر رویکرد شما در تمرینات مانند یک آقا باشد ممکن است دچار مشکل شوید.
ادامه مطلب
| تعداد نمایش: (5728)
بهانه‌هایی برای صعود نکردن
گاهی اوقات اتفاق می‌افتد که ما به دلیل ترس٬ ضعف٬ سخت بودن مسیر و ... علاقه‌ای به صعود کردن نداشته باشیم اما از طرفی نمی‌توانیم به همطنابمان بگوییم که ضعیف هستیم. در اینجا باید دنبال بهانه‌ای برای این کار بگردیم. در ادامه می‌توانید بعضی از این بهانه‌ها را یاد بگیرید:
ادامه مطلب
| تعداد نمایش: (5574)
۵ توصیه برای افزایش طول عمر طناب
اول: درست شروع کنید! بعد از خریداری یک طناب جدید، دقت کنید آن را بر مبنای دستورالعمل راهنمای همراه طناب باز کنید. این کار نه تنها از از ایجاد پیچ و تاب در طناب جلوگیری می‌کند، بلکه خطر آسیب‌های بعد در طناب شما را کاهش می‌دهد.
ادامه مطلب
| تعداد نمایش: (6041)
تمیز کردن کیسه خواب و کت پر
سال‌ها پیش٬ زمانی که تاثیر فشرده شدن‌های متوالی را بر روی کیسه خواب‌های پر و الیاف مصنوعی بررسی می‌کردیم به این نتیجه رسیدیم که پس از هزارها سیکل فشرده‌سازی٬ الیاف مصنوعی تقریبا بین ۳۰ تا ۴۰ درصد خاصیت پف شوندگی (loft) خود ر...
ادامه مطلب
| تعداد نمایش: (15812)
چگونه وزنمان را برای سنگنوردی کنترل کنیم؟
آنچه برای یک سنگنورد از اهمیت زیادی برخوردار است داشتن نسبت نیرو به وزن مناسب است. در اینجا تنها مسئله کاهش وزن اهمیت پیدا نمی‌کند بلکه داشتن یک ترکیب بدنی مناسب در الویت قرار دارد. اگرچه عضله از چربی سنگین‌تر است٬ اما ایده‌آل برای یک سنگنورد داشتن عضلاتی بیشتر٬ چربی کمتر و در نتیجه نسبت نیرو به وزن (power-to-weight ratio) بالاتری است.
ادامه مطلب
| تعداد نمایش: (5475)
چگونه کفش کوه خود را سایز کنیم؟
اندازه کفش­های کوهنوردی تاثیر بسیار زیادی هم در حفظ گرمای پا و هم در عملکرد خود کفش دارد. بسیاری از سنگنوردان برای اینکه از تمامی عملکرد کفش خود استفاده کنند٬ کفش­هایشان را تا حد ممکن تنگ انتخاب می­کنند. اینکه اینگونه طرز فکر چقدر در دنیای سنگنوردی اسپرت طرفدار دارد نیازمند بررسی بیشتر است٬ اما مطمئنا در دنیای کوهنوردی جایگاهی نخواهد داشت.
ادامه مطلب
| تعداد نمایش: (11436)
صفحه 1 از 2 ابتداقبلی [1]
News Forex
123movies