دسته بندی فراخوان برنامه

برچسب ها

عضویت در خبرنامه

نام

شرح فراخوان

08

غار کتله خور و زنجان گردی - اسفند ماه

پست بر روی
اطلاعات کلی برنامه
عنوان برنامه غار کتله خور و زنجان گردی - اسفند ماه نوع برنامه  
سطح برنامه ساده سطح فنی برنامه ندارد
تعداد روزهای برنامه ۲روز وضعیت شب مانی دارد (خانه)
زمان اجرا پنجشنبه و جمعه ۱۷و ۱۸ اسفند ۹۶ محل قرار میدان آزادی – روبروی ایران فیلم
مهلت ثبت نام ظهر روز دوشنبه ۱۴ اسفند آخرین زمان کنسل کردن دوشنبه ۱۴ اسفند
هماهنگ کننده برنامه نوشین جودزاده راهنمای فنی برنامه میعاد توکلی
هزینه تقریبی ۶۰ هزار تومان وسیله حمل و نقل مینی بوس
حداقل افراد ثبت نامی ۱۰ حداکثر افراد ثبت نامی ۱۷
شماره کارت واریز وجه 6221061208264137

بانک پارسیان به نام نوشین جودزاده
مبلغ واریزی جهت ثبت نام ۶۰ هزار تومان
هزینه کنسل کردن هزینه ی وسیله ی نقلیه
موقعیت جغرافیایی منطقه
 

زنجان مرکز استان زنجان، شهری تاریخی در شمال غرب ایران با ارتفاع 1660 متر از سطح دریاست که حدود 300 کیلومتر با تهران فاصله دارد. زبان مردم زتجان، ترکی آذربایجانی است و امروزه با ترکیب ترکی و فارسی مکالمه می کنند. از نظر جغرافیایی از شمال به شهرستان طارم و خلخال و میانه و از مشرق به سلطانیه و طارم و از جنوب به خدابنده و ایجرود و از غرب به شهرستان ماه‌نشان محدود می‌شود. از نظر آب و هوایی از شهر های چهار فصل ایران است و معمولا تابستان های معتدل و زمستان های سردی دارد. از مکان های دیدنی شهر زنجان می توان به  کاروانسرای سنگی زنجان( قدیمی‌ترین اثر تاریخی شهر)، بازار تاریخی زنجان( طولانی‌ترین بازار سرپوشیده ایران)، سرای ملک، که در قلب بازار تاریخی زنجان خودنمایی می‌کند، موزه رختشوی خانه، موزه مردان نمکی،‌ پل میر بهاالدین ، عمارت ذوالفقاری و کاروانسرای دخان اشاره کرد. و اما از مکان های دیدنی اطراف زنجان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آبشار شارشار که در منطقه تهم، در شمال باختری شهر زنجان قرار دارد، در میان سنگ‌های صخره‌ای قرار گرفته است‌ و حدود ۵ کیلومتر با دریاچه مصنوعی سد تهم فاصله دارد.
  • دودکش جن که در اصلاح زمین‌شناسی "هودو” (Hoodoo) نامیده می‌شود در حقیقت به نوعی از فرسایش گفته می‌شود که بر اثر آن مناره‌های طویلی از رسوبات و سنگ‌ها از لایه‌های ابتدایی باقی می‌مانند.
  • قلعه بهستان یا کهن دژ در شهرستان ماه‌نشان در استان زنجان و در کنار رود خانه قزل اوزن واقع است. به اعتقاد برخی باستان‌شناسان قدمت این دژ به دوره ماد‌ها بر می‌گردد.
  • کتله‌خور غاری خشکی آبی است که در شهرستان خدابنده قرار دارد. نخستین بار در سال ١٣٣١ گروهی از سر‌شناس‌ترین کوهنوردان ایران اقدام به بازدید غار کتله خور کردند. بنابه اظهارات یک گروه کوهنوردی، شکل‌گیری این غار به دوران ژوراسیک (بیش از ۱۲۰ میلیون سال قبل) باز می‌گردد
  • منطقه حفاظت شده حیات وحش انگوران که از سال 1349 تحت حفاظت بوده است، در جنوب غربی استان زنجان در شهرستان ماهنشان قرار گرفته است و منطقه ای کوهستانی و تپه ماهوری است

آلاداغ لار یا کوههای رنگی یکی از شفتگی آفرینش که در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی تبریز و در مسیر شهرستان خواجه و اتوبان میانه - زنجان قرار دارد.

 

کوه های آلاداغ لار

انگوران

غار کتله خور

دودکش جن

هواشناسی و مسیر GPS

لینک هواشناسی :

https://www.accuweather.com/en/ir/zanjan/211728/march-weather/211728?monyr=3/1/2018

وسایل لازم
1. کفش کوه سبک
2. لباس گرم
3. لباس اضافه
4. چراغ پيشاني با باطري اضافي
5. بطري آب يك ونيم ليتري پر
6. فلاسك چاي درصورت تمایل
7. یک وعده صبحانه و یک وعده ناهار  

8. تنقلات و میوه
9. کمكهاي اوليه شخصي
10. کوله
11. کیسه خواب
12. زیرانداز
13. كارت بيمه ورزشي معتبر
14. داروی خاصی اگرمصرف می کنید

توضیحات لازم

برنامه از این قراره که بامداد 5شنبه ساعت 1 از میدان آزادی حرکت می کنیم و حدود 6 صبح به کوه های آلاداغ لار در شمال زنجان به سمت تبریز (جاده زنجان-میانه) میرسیم. صبحانه رو پای کوه ها میخوریم و پیمایشی 2-3 ساعته اونجا خواهیم داشت. سپس به سمت انگوران میریم.جهت پربار تر شدن برنامه، تصمیم به پیمایش در منطقه حفاظت شده انگوران گرفتیم. برای ورود به منطقه نیاز به مجور داریم و در تلاشم که مجوز رو بگیرم اما خب ممکنه که این اتفاق نیفته. بنا براین برنامه ریزی رو در دو حالت با مجوز و بدون مجوز میگم:

1 – با مجوز: وارد منطقه میشیم (احتمالا همراه یک محیط بان) و مسیر پیمایشی چند ساعته ای رو میریم که بسیار زیباست و امید دیدن آثاری از حیات وحش رو هم میتونیم داشته باشیم ناهار رو هم در مسیر صرف می کنیم. سپس عصر به روستایی در حوالی منطقه میریم و شب رو سپری می کنیم. صبح از دودکش جن و قلعه بهستان (نزدیک هم هستن) بازدید می کنیم، سپس به سمت گرماب میریم برای بازدید غار.

2 – بدون مجوز: از دودکش جن و قلعه بهستان در ماهنشان (نزدیک انگوران) بازدید می کنیم و مسیر پیمایشی اطراف منطقه حفاظت شده و روستاهای منطقه انگوران خواهیم داشت و ناهار را همانجا صرف خواهیم کرد. عصر به سمت گرماب حرکت می کنیم و اقامت شبانه در خانه گردشگر گرماب خواهیم داشت. صبح بعد از صبحانه به سمت غار کتله خور میریم

در هر صورت (حالت 1 یا 2) بعد از بازدید از غار به سمت زنجان حرکت میکنیم. گشتی در بازار سرپوشیده ی زنجان میزنیم و ناهار را در کاروانسرای سنگی نوش جان می کنیم. بعد از ناهار تا زمان بازگشت به تهران میتوان با توافق گروهی به بازدید از یکی از جاذبه های دیدنی زنجان پرداخت. سپس حدود ساعت 5 عصر به سمت تهران حرکت می کنیم و به امید خدا ساعت 9 میدان آزادی هستیم..
تماس با هماهنگ کننده
شماره تماس: 09374148397 ایمیل: nushin_judzade@yaho.com

اولویت با اعضا رسمی گروه است .(شرایط عضو شدن)

عضو کیست: عزیزانی که حق عضویت سالیانه یا شش ماهه خود را پرداخت نموده‌‌اند.

داشتن کارآموزی کوهپیمایی برای شرکت در برنامه های گروه الزامی است

کارت بیمه ورزشی: داشتن کارت بیمه ورزشی سال 96 برای تمامی شرکت‌کنندگان لازم است. لذا دوستانی که تا به حال کارت بیمه را دریافت نکرده‌اند لطفا با مراجعه به آدرس ذیل آنرا تا 72 ساعت قبل از روز برنامه تهیه نمایند. تهران، خيابان شهيد مفتح، خيابان ورزنده فدراسيون پزشكي ورزشي شماره تلفن 83826 داخلی 104 (ساعت 8 تا 15)
www.autclimbing.com

 

دسته ها: سال 1396, شش ماه دوم سال 1396 | برچسب ها: | نظرات: (0) | تعداد نمایش: (1327) | بازگشت

پست بر روی نظر